eastgroup.pl pozwoli Ci na skuteczne
osiągnięcie rozpoznawalności marki w Sieci!

Napisz nam co o tym sądzisz!

Objawy rwy kulszowej

Mikołaj Wojciechowski 2019-04-25 0 komentarzy
Objawy rwy kulszowej

Ból pleców należy do grupy problem, z którymi zmaga się wiele osób. Często przyczyną bólu jest stan zapalny, który pojawił się przez ucisk nerwu w kręgosłupie. Niekiedy, aby poradzić sobie z tego typu problem, należy zastosować odpowiednie leki oraz rehabilitację.

Poważnym i powszechnym problemem jest ból nerwu kulszowego. Najczęstszą przyczyną jego wystąpienia jest przepuklina kręgosłupa.

Wśród objawów rwy kulszowej wymienić należy, przede wszystkim dokuczliwy ból dolnej części kręgosłupa, który często promieniuje również na pośladki, uda i łydki. Inne objawy to drętwienie i mrowienie, które utrudnia poruszanie kończynami. Wystąpienie bólu może być poprzedzone wyziębieniem organizmu, choć równie często są to jedynie ataki nagłego bólu, który blokuje mięśnie.

Niestety, ból pleców związany z rwą kulszową może trwać przez długi czas, nawet kilkunastu dni. Z tego względu dobrym rozwiązaniem jest udanie się do lekarza i zastosowanie odpowiedniego leczenie, ponieważ nieleczona rwa kulszowa może skończyć się wykrzywieniem kręgosłupa.

Występujące podczas ataków silne napięcie mięśniowe może spowodować sztywność i skurcz mięśni, który może doprowadzić do skrzywienia kręgosłupa. Jednak nie jest to skrzywienie stałe jak w przypadku skoliozy. Wyleczenie bólu przywraca naturalny wygląd tułowia.

Osoby szukające porady w sprawie problemów z kręgosłupem mogą udać się do gabinetu lekarza specjalisty rehabilitacji medycznej, Andrzeja Kroszczyńskiego. Lekarz specjalizuje się w bezoperacyjnym leczeniu przepukliny oraz bólu kręgosłupa. Gabinet znajduje się w Warszawie.

Zostaw nam komentarz jeżeli ten artykuł Ci się podobał!