eastgroup.pl pozwoli Ci na skuteczne
osiągnięcie rozpoznawalności marki w Sieci!

Napisz nam co o tym sądzisz!

Leczenie narkomani - Poznań

Liliana Dudek 2019-06-07 0 komentarzy
Leczenie narkomani - Poznań

Narkomanię można leczyć na różne sposoby, ale podstawę prawie zawsze stanowi psychoterapia. Ważne jest zatem, by uzależniony w ogóle się na nią zdecydował, ale ogromne znaczenie ma też znalezienie dobrej placówki, w której będzie przeprowadzać się leczenie narkomanii. W Poznaniu takie usługi oferuje wiele placówek prywatnych i publicznych. Jedną z nich jest Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia AGNUS, który prowadzi terapię ambulatoryjną oraz oferuje pobyt całodobowy. Dobór systemu leczenia w dużej mierze zależy od samego uzależnionego, gdyż istotne jest, by miał on poczucie komfortu, a temu nie sprzyja na przykład przymusowy pobyt w zamkniętym ośrodku.

Sposoby leczenia

W dobrych ośrodkach stosuje się różne formy psychoterapeutyczne, które są dostosowane do indywidualnych potrzeb uzależnionego. Doświadczony terapeuta, specjalista uzależnień, jest w stanie odpowiednio dobrać rodzaj terapii i opracować jej strategię, by zbudować solidne podstawy do życia w trzeźwości. Ważnym elementem leczenia często jest też detoks narkotykowy, który zazwyczaj jest pierwszym etapem wychodzenia z nałogu. Proces polegający na podawaniu leków wzmacniających organizm i usuwaniu z niego szkodliwych związków pochodzących z zażywanych substancji pozwala uniknąć objawów zespołu abstynencyjnego, taka pomoc jest więc niezwykle przydatna.

W rzadszych przypadkach stosuje się farmakologiczne leczenie uzależnienia od narkotyków, polegające na podawaniu choremu leków o działaniu psychoaktywnym podobnym do narkotyków. Dawki tych substancji stopniowo się zmniejszać, by w końcu zaprzestać ich podawania.

Zostaw nam komentarz jeżeli ten artykuł Ci się podobał!