eastgroup.pl pozwoli Ci na skuteczne
osiągnięcie rozpoznawalności marki w Sieci!

Napisz nam co o tym sądzisz!

Kredyt we frankach - Co teraz?

Hanna Wilk 2019-08-19 0 komentarzy
Kredyt we frankach - Co teraz?

Wielu Polaków wzięło kredyt we frankach ze względu na bardzo zachęcające warunki oferowane przez banki. Inwestycje kredytobiorców były różne: zakup domu, rozwój firmy itp. Atrakcyjne stawki referencyjne oraz intratne warunki spłacania stanowiły skuteczny zabieg marketingowy, który zachęcił wiele osób do wzięcia kredytu w szwajcarskiej walucie. Niestety nie były one świadome tego, że kredyt we frankach może być najmniej trafną decyzją w ich życiu. Banki bowiem w sposób niejasny formułowały pewne klauzule w umowach kredytowych i dlatego owe zapisy mogą być interpretowane w dowolny sposób – zazwyczaj na niekorzyść klienta.

W ciągu kilku lat od pierwszych pożyczek spłacanych we frankach koszt tej waluty wzrósł o ponad połowę, co w znaczny sposób odbiło się na frankowiczach. Raty kredytowe bardzo wzrosły, dlatego wiele osób zdecydowało się, by nieuczciwe praktyki banków zaskarżyć sądownie. Należy zwrócić uwagę na fakt, iż kredyty frankowiczów były udzielane w złotówkach i także w polskiej walucie są spłacane. Właśnie z tego względu raty kredytowe nie powinny być wyrażane we frankach, lecz w złotówkach.

Na stronie frankowicze.net znajdziesz wiele cennych informacji o możliwościach wystąpienia z pozwem przeciw bankowi w sprawie kredytu frankowego. Portal podaje do opinii publicznej prawomocne wyroki, w których sąd poparł stanowisko oskarżającego bank kredytobiorcy. Na stronie znajdziesz również szereg porad dotyczących podjęcia działań umożliwiających wygranie procesu.

Portal publikuje też listę kancelarii, które specjalizują się w prowadzeniu sporów z bankami w sprawie kredytów frankowych. To doświadczone kancelarie polecane przez wiele osób. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zajrzyj na forum strony internetowej, na którym możesz skontaktować się z innymi frankowiczami.

Zostaw nam komentarz jeżeli ten artykuł Ci się podobał!