eastgroup.pl pozwoli Ci na skuteczne
osiągnięcie rozpoznawalności marki w Sieci!

Napisz nam co o tym sądzisz!

Jak skutecznie zdobywać lajki na instagramie?

Adrianna Kaczmarek 2019-07-23 0 komentarzy
Jak skutecznie zdobywać lajki  na instagramie?

Podstawą jest dobry post. Można rozpisywać się o rozmaitych trickach czy metodach, ale prawda jest taka, że bardzo wiele zależy od samego użytkownika i tego, czy jego zdjęcie:

  • jest ostre i wyraźne,
  • przedstawia coś ciekawego (lub kogoś),
  • ma interesującą kolorystykę, kadr, kompozycję,
  • wpisuje się w aktualne trendy i odpowiada na zainteresowania grupy docelowej.

Jeśli chce się być instagramowym influencerem, trzeba posiadać wysokojakościowy aparat, umieć korzystać z nakładek, filtrów czy zewnętrznych aplikacji.

Ale jak zdobywać lajki na Instagramie niezależnie od tego, co i w jaki sposób przedstawia fotka lub film? Tu kłaniają się inne elementy, bardzo ważne dla budowania zasięgu i relacji z obserwującymi lub potencjalną grupą odbiorców. Nie bez powodu od samego początku na Instagramie działają hasztagi. Ich odpowiedni dobór gwarantuje, że do zdjęcia dotrą odbiorcy, którzy są najbardziej zainteresowani danym tematem. A co za tym idzie – może klikną w serduszko?

Wiele firm oraz osób zainteresowanych rozwojem swojego profilu nawiązuje współpracę z profesjonalną agencją crazyfejm.pl, której pracownicy są specjalistami w zakresie budowania zasięgów, liczby obserwujących czy właśnie zdobywania lajków. Wiedzą, że o sukcesie posta mogą decydować takie kwestie jak dzień i godzina publikacji posta, oznaczenie odpowiednich profili, treść opisu (nie tylko hasztagów), spójność z pozostałymi treściami, odpowiedzi na komentarze.

Wracając jeszcze na moment do hasztagów, warto celować zarówno w te najpopularniejsze, jak i bardziej niszowe – z obu mogą się pojawić osoby „serduszkujące” fotki i filmy. Do tego warto znać inne konta, które chętnie repostują wartościowe i ciekawe treści. Do promocji posta, który ma być lajkowany, przydają się także inne narzędzia, jak Stories czy IG TV.

Zostaw nam komentarz jeżeli ten artykuł Ci się podobał!