eastgroup.pl pozwoli Ci na skuteczne
osiągnięcie rozpoznawalności marki w Sieci!

Napisz nam co o tym sądzisz!

Czym się zajmuje lekarz podolog?

Adrianna Kaczmarek 2020-06-25 0 komentarzy
Czym się zajmuje lekarz podolog?

Zdrowie stóp jest równie ważne jak dobra kondycja każdej innej części ciała, a często troska o nie bywa spychana na dalszy plan. Dzięki nim możliwe jest sprawne przemieszczanie się, to one utrzymują ciężar całego ciała, zapewniają stabilność i prawidłową postawę – a w związku z tym każda deformacja, dolegliwość bólowa w ich obrębie powoduje zaburzenie w pozostałych obszarach.

Specjalistą, który zajmuje się przywracaniem zdrowia stopom, a także uczy, jak właściwie je pielęgnować, jest podolog. Zawód ten jest związany z kosmetologią, a nie z medycyną, ale doskonale uzupełnia pracę ortopedy czy dermatologa. Podolog często współpracuje także z chirurgiem i diabetologiem. Porady w jego gabinecie powinny szukać osoby borykające się z problemem wrastającego paznokcia, ale także cierpiące na grzybicę, infekcje bakteryjne czy wirusowe (na przykład brodawki i kurzajki).

Każdy problem wymaga innego podejścia, ale dobrze wyposażony salon podologiczny ułatwi powrót do zdrowia. Jednym z wykorzystywanych przez podologa urządzeń jest rekonstruktor służący do prostowania wrastającego lub zawijającego się paznokcia. Aparatura ta szybko i trwale likwiduje przyczynę dyskomfortu, a do tego nie powoduje bólu i nie wymaga stosowania kłopotliwych klamer. Specjalista może też przeprowadzić zabieg rekonstrukcji paznokcia zniszczonego chorobą lub urazem mechanicznym – w tym celu wykorzystuje specjalną masę akrylową.

W Bydgoszczy podolog udziela wsparcia chorym między innymi w gabinecie Podocare Complex. Często zgłaszają się do niego osoby z cukrzycą, ponieważ stosowane tam metody są nieinwazyjne, a tym samym bezpieczniejsze dla diabetyków. Na fachową poradę mogą też liczyć wszyscy, którzy chcą prawidłowo dbać o swoje stopy – zarówno o ich skórę, jak i paznokcie.

Zostaw nam komentarz jeżeli ten artykuł Ci się podobał!