eastgroup.pl pozwoli Ci na skuteczne
osiągnięcie rozpoznawalności marki w Sieci!

Napisz nam co o tym sądzisz!

Audyt energetyczny - kiedy go przeprowadzić?

Emilia Zając 2022-11-29 0 komentarzy
Audyt energetyczny - kiedy go przeprowadzić?

Audyt to nic innego jak opracowanie techniczne budynku, którego celem jest określenie parametrów energetycznych, niezbędnych podczas przeprowadzania prac termomodernizacyjnych. Sprawdza się u osób chcących mieć pewność co do wyboru odpowiednich urządzeń grzewczych, lecz nie tylko. Działania specjalistów określają zapotrzebowanie energetyczne obiektu, dzięki czemu jego właściciele nie mają problemów z doborem kolektorów słonecznych lub pompy ciepła. Dokumentacja, którą przygotowują, koncentruje się na zmianach, jakie warto dokonać oraz kosztach zużywanej energii.

Więcej informacji na ten temat zaprezentowano na stronie efektywniej.pl. Należy ona do przedsiębiorstwa o dużej renomie, które współpracuje zarówno z właścicielami firm, jak i osobami fizycznymi, przykładowo mieszkańcami jednorodzinnych domów. Audyt energetyczny znajduje zastosowanie u klientów planujących przeprowadzanie prac ociepleniowych, wymianę oświetlenia, drzwi wejściowych i okien, naprawę dachów oraz instalację paneli fotowoltaicznych.

Specjaliści zatrudnieni w firmie przygotowują szczegółową dokumentację techniczną, dzięki której można poznać najbardziej opłacalne rozwiązania. Usługi te realizowane są nie tylko w budynkach mieszkalnych, ale też obiektach użyteczności publicznej, takich jak biurowce. Ich celem jest poprawa efektywności energetycznej, co chroni przed otrzymywaniem kar finansowych, na skutek nieprzestrzegania przepisów prawnych. Czynności, jakimi zajmują się pracownicy, ułatwiają planowanie wydatków oraz ustalanie priorytetów wdrażanych zmian.

Zostaw nam komentarz jeżeli ten artykuł Ci się podobał!